FACEBOOK NASIL AÇILIR

Ozengen.com takipçileri, amatör bilgisayar ve internet kullanıcıları tarafından; Facebook nasıl açılır ,Facebook nasıl alırım , Facebook açmak için ne lazım gibi birçok sorular almaktayız. Hatta çevrenizde bulunan birçok kişiden bu tarz sorular almış ve yardımcı olmuşsunuzdur mutlaka..

Oldukça kolay olan bu işlem için kullanıcılara yardımcı olmak için en kolay şekilde nasıl facebook hesabı açabileceğinizi anlatalım.

Video anlatım veya resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfa Açma Linkine tıklayarak giriş yapın.

 

Bilgileri aşağıdaki gibi doldurun.

E-posta adresiniz yoksa aşağıdaki işleme geçin.

facebook kaydol

 Facebook için E-posta Hesabı alma

E-posta hesabı alacağımız sayfaya giriş yapıyoruz. Giriş için Tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki gibi formu doldurun.

Ad soyad bilgileriniz doğum tarihi gibi bilgilerinizi doğru bir biçimde yazın.

Mail hesabınız için oluşturduğunuz şifrenin zorluk derecesine dikkat edin. Doğum tarihi gibi rakamlar yerine biraz daha zor kombinasyonlar belirleyin.

Doğrulama kodunu dikkatli bir biçimde okuyun ve onaylama kutucuğuna yazın.

Bütün bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra Hesap oluşturun butonuna basarak e-posta alma işlemini tamamlayın.

Görselde gördüğünüz gibi hatalı bir işlem yaptığınız zaman anlık olarak uyarılırsınız. Aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi şifremizi onaylama sırasında hata yaptığımız için Bu parolalar eşleşmiyor şeklinde hata aldık. Kullanımda olan bir kullanıcı adı seçtiğiniz zaman “Bu e-posta adresi başka birine ait. Lütfen farklı bir adres deneyin veya şunlardan birini kullanın” , herhangi bir kutucuğu boş geçtiğiniz zaman “Bu bilgi gereklidir” şeklinde uyarılar alırsınız.

hotmail kaydol

Hesabı açtıktan sonra mail hesabınıza otomatik olarak yönlendirileceksiniz.  Mail hesabını açtıktan sonra başta anlattığımız gibi Facebook sayfasına giriş yaparak almış olduğunuz mail adresini yazarak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.  Facebook hesap açabilmeniz için gerekli bütün işlemleri resimli olarak sizlere anlatmaya çalıştık adım adım uygulayarak kolaylıkla hesabınızı açabileceğinizi düşünüyoruz.

Bu makaleyi yararlı buldunuz mu?